Spevák a ochranca prírody Thomas Puskailer pripravil Eco H2O Tour

Populárny spevák Thomas Puskailer nezabúda na životné prostredie. Tentoraz sa rozhodol všetkým ukázať, ako šetriť vodou. Pre žiakov a študentov si pripravil unikátny ekovýchovný projekt Eco H2O Tour, na ktoré si pozval kolegov Martina Madeja a Ondreja Antálka.

Eco H2O Tour 2017 pokračuje 6. novembra v Šuranoch, ďalšími zastávkami budú Ludanice (7.11.), Most pri Bratislave (8.11.), Ľubeľa (9.11.), Poprad (10.11.), Trenčianska Turná (13.11.), Vištuk (14.11.), Tomášov (15.11.) a Dudince (16.11.).

“Eco H2O Tour robíme v spolupráci so Stromom života a Modrej školy, čo je dlhodobý vzdelávací program Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Na turné predvedieme hodinový interaktívny program. Jeho súčasťou sú súťaže, kvíz, ekopesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu. Koncerty sa organizujú v spolupráci so školami. Stačí, ak nám na info@ecotour.sk nahlásia, že majú záujem. Na záver deti vždy potešíme autogramiádou,” vysvetľuje Puskailer.

Pre vždy usmiateho Thomasa nie je ekológia len póza, ale skutočný životný postoj. Podľa neho je možností, ako žiť ekologicky, naozaj veľa. V prvom rade treba chcieť a potom to už ide ľahko. “Snažíme sa žiť ekologicky v každej oblasti. Zaberie nám to minimum času a máme lepší pocit nielen zo seba, ale aj z toho, že robíme niečo pre prírodu a pre ľudí, ktorí sem prídu po nás. Vyrobil som si vlastný paletový nábytok. Keď si umývam zuby, vypnem vodu. Auto máme hybrid s veľmi nízkou spotrebou, samozrejme, triedime odpad. Staré oblečenie nevyhadzujeme. Nositeľné oblečenie venujeme na charitu, nenositeľné používame ako handry na umývanie čohokoľvek. Keď ideme do obchodu, nosíme si svoje vlastné textilné tašky a nekupujeme jednorazové igelitky,” sumarizuje spevák.

Tento rok stihol Thomas už 19 koncertov Po Slovensk(i)y Tour, s ktorým sa predstavil od Bratislavy až po Michalovce. “Dá sa to všetko stihnúť. Aj vďaka môjmu vynikajúcemu manažérovi, ktorý všetko riadi. Milujem svoje publikum a rád s ním komunikujem. Či už na koncertoch, online na sociálnych sieťach, alebo ich stretnem na cestách. Vždy sa rád s nimi porozprávam a odfotím sa. Veľmi si vážim, že prídu na koncert. A po vystúpení mám vždy autogramiádu, som posledný, čo odchádza zo sály,” vysvetľuje Thomas.

Spevák však čoskoro svoje tempo zvoľní, pretože čaká prírastok do rodiny. Už teraz manželke Abbie pomáha s jej výtvarnými projektmi. “Tešíme sa na to každú sekundu a každý deň. Je to najväčší dar, aký nám život môže dať. Nemôžeme sa už dočkať, kedy budeme vidieť, držať a cítiť naše bábätko. Je to zázrak a každý deň spoločne za to ďakujeme,” vyznal sa Thomas.

www.hudba.zoznam.sk